Navision programa

Microsoft Dynamics 365 Business Central, ar ankstesnė versija Microsoft Dynamics Navision  įprastai vadinama tiesiog Navision, yra mažoms ir vidutinėms įmonėms skirta verslo valdymo sistema, integruojanti pagrindines veikimo sritis – finansus, prekybą, sandėliavimą, gamybą, projektų valdymą, paslaugas ir kitas sritis, priklausomai nuo įmonės veiklos pobūdžio. Sistema centralizuoja ir aprėpia kiekvieną įmonės viduje vykstantį veiksmą bei leidžia informaciją pasiekti realiu laiku vienoje vietoje. Tokiu būdu optimizuojami procesai, sumažinamos patiriamos išlaidos.

Įvairaus profilio įmonės, o ypač tarptautinės kompanijos, Navision renkasi kaip patikimą tarptautinį produktą, garantuojantį patikimumą. Dėl šios priežasties jis itin dažnai nukonkuruoja vietines apskaitos sistemas, nes šiomis yra sunku pasitikėti verslo tęstinumo, patikimumo, duomenų ir konfidencialios informacijos užtikrinimo prasme.

Šiandien norime papasakoti jums, kodėl verta sistemą įdiegti savo įmonėje ir supažindinti su keliais esminiais jos privalumais.

Microsoft dynamics Navision prisitaiko prie jūsų verslo poreikių

Nors ši apskaitos ir verslo valdymo sistema sukurta Danijoje prieš daugiau nei 30 metų (vėliau buvo įsigyta Microsoft korporacijos), ji turi lietuvių kalbos palaikymą ir pritaikyta visiems Lietuvoje veikiančio verslo poreikiams. Visame pasaulyje Navision programą naudoja itin daug įvairaus pobūdžio verslų, tad sistemoje sutelktos geriausios verslo valdymo praktikos, o ji pati kasmet yra tobulinama, atnaujinama, stengiantis prisitaikyti prie vartotojų išsakomų pastebėjimų ir pageidavimų.

Microsoft Dynamics Navision gali augti kartu su jumis – keičiantis verslo poreikiams, atsirandant didesniam kiekiui užduočių, ji yra adaptuojama ir pritaikoma individualiai jūsų įmonei. Greitai ir paprastai įgyvendinami netgi specializuoti, konkrečios pramonės šakos poreikiai. Dėl šios priežasties galite nedvejoti ir pradžioje įsigyti standartinę Navision programos versiją, kuri, atsiradus poreikiui, galės būti modifikuota specialiai jums. Jei to bus negana ir pačios programos konfigūracijos nepakaks, Microsoft Dynamics Navision galima lengvai integruoti su kitomis sistemomis.

Naujausia 365 Business Central versija sukurta taip, kad reikiamą funkcionalumą (pvz., gamybos, planavimo, finansų valdymo ir pan.) galite nusipirkti iš bet kurio Microsoft pasaulinio partnerio tiesiog internetinėje parduotuvėje (kaip kokį Apps‘ą). Įdiegus nusipirktą sprendimą, jums reikės išmokti tik to, kaip naudotis naujuoju moduliu. Papildomai visos sistemos konfigūruoti nereikia.

Svarbu tai, jog įmonėje įdiegus Navision programą, darbuotojams nekils nepatogumų, o išmokti ja naudotis nebus sudėtinga. Sistemoje lengva orientuotis vartotojams, naudojantiems kitus „Microsoft“ produktus, tokius kaip „Word“, „Excel“, ‚Outlook“ ir pan., tad darbo su sistema pradžia bus greita. Sistemą galima pritaikyti ir prie kiekvieno darbuotojo pareigų, jam suteikiamų įgaliojimų. Atsižvelgiant į pareigas ir atsakomybes, suteikiama individuali prieiga prie įmonės informacijos.

Su Navision apskaitos programa finansų valdymas tampa lengvesnis

Ši sistema yra pritaikyta Lietuvoje veikiančio verslo poreikiams, grįsta šalyje galiojančiais įstatymais bei norminiais aktais, reglamentuojančiais mokestinės ar finansinės apskaitos sudarymą ir patobulinta funkcijomis, jau įvertintomis visame pasaulyje veikiančių įmonių. Navision apskaitos programa optimizuoja finansų valdymą ir apima visas įmonės finansų ir buhalterinės apskaitos funkcijas.

Navision programa

Didžioji knyga yra svarbiausia programos sritis, kurioje registruojama, apdorojama ir apibendrinama visa įmonės apskaitos informacija. Ten galima stebėti nuolat atnaujinamus duomenis, operatyviai rasti reikiamus įrašus. Didžioji knyga pasižymi vidinei ir išorinei analizei skirtomis priemonėmis, tad čia galite gauti pelno (nuostolių), balanso ataskaitas, tiesioginiu būdu aprašyti pinigų srautų ataskaitą. Sąskaitų planą nustatę pagal savo įmonės poreikius, greitai gausite konkrečius finansinių metų duomenis.

Sistema suteikia galimybę nesunkiai koordinuoti tarptautines finansines operacijas, dėl kelių valiutų apdorojimo funkcijos. Su Navision galėsite valdyti neribotą kiekį įmonei priklausančių banko sąskaitų ir pagal banko išrašus sutikrinti jų likučius reikiama valiuta, registruoti skirtingus mokesčių tarifus, taikomus skirtingoms prekių ir paslaugų grupėms. Vienas svarbiausių Navision bruožų – galimybė apdoroti itin didelius duomenų kiekius, kurios dažniausiai nesuteikia lietuviškos programos.

Taip pat, ši apskaitos programa leidžia suformuoti Intrastat ataskaitas UPS-01, UPS-02 ir tiesiogiai eksportuoti į muitinės deklaravimo sistemą, suformuoti ir eksportuoti prekių ir paslaugų pateiktų į ES deklaraciją (FR0654), naudotis gaunamų ir išrašomų faktūrų registru su galimybe juos eksportuoti į formas (FR0671, FR0672), fiksuoti atskaitingų asmenų operacijas apskaitoje ir gauti avanso apyskaitas. Yra paruošti  i.MAS sistemos moduliai (i.SAF; i.VAZ; SAF-T, GPAIS), taip pat SEPA funkcionalumas.

Navision programa – viskas vienoje vietoje

Sistema suteikia galimybę visus svarbiausius verslo procesus valdyti vienoje vietoje, taip užtikrinant duomenų vientisumą ir išsamumą, sumažinant neatitikimų tikimybę. Visi įmonės duomenys yra kaupiami vienoje sistemoje, tad juos galite pasiekti ir stebėti realiu laiku, analizuoti. Šią sistemą galima susieti su Power BI, itin gerai vertinamu analitikos įrankiu, kurį taip pat vysto Microsoft korporacija. Keliais klavišo spustelėjimais galite gauti informaciją apie bet kurį praėjusį veiklos laikotarpį, o prireikus informatyvių ataskaitų ar grafikų, juos sparčiai pateiks pati Navision programa, pasitelkusi verslo analizės ir prognozavimo įrankius. Ne tik su įmonės veikla, bet ir su jos klientais susiję duomenys yra kaupiami vienoje vietoje. Skanuoti dokumentai, svarbi informacija – viskas sistemoje saugoma tam, kad klientų aptarnavimas būtų kuo efektyvesnis ir kokybiškesnis. Tai skatina greitesnę reakciją į klientų užklausas, pastabas, komentarus ir didina pastarųjų pasitenkinimą įmonės teikiamomis paslaugomis.

Lanksčios ir funkcionalios Navision sistemos dėka, įmonės veikla yra optimizuojama, darbuotojų produktyvumas ir darbo efektyvumas padidinamas, o resursai naudojami tikslingai, sumažinant sąnaudas. Automatizuoti procesai sumažina kasdienių rutininių operacijų kiekį, duomenų dublikavimo, netikslumų, įvairių kitų žmogiškųjų klaidų tikimybę. Tai reiškia, jog darbuotojai gali neskirti laiko techninėms užduotims, atimančioms daug valandų, o susikoncentruoti į tai, ko atlikti kompiuteriai yra tiesiog nepajėgūs.  Tokiu būdu gerinama ir kolektyvo darbo kokybė ir skatinama darbuotojų motyvacija.

Svarbu, jog sistemoje pateikiamą informaciją galima pasiekti ne tik būnant biure, bet ir jungiantis per kompiuterį, planšetę ar išmanųjį telefoną iš bet kurios pasaulio vietos, bet kuriuo metu, nepaisant to, ar Navision programa yra įdiegta įmonės serveryje, ar naudojama kaip sprendimas debesyje.