Kada kalbame apie verslo procesų valdymą ir optimizaciją, negalime nekalbėti apie tam skirtas programines įrangas. Būtent nuo skaitmeninių įrankių modernumo ir funkcionalumo bene labiausiai priklauso tai, kaip sėkmingai įmonei pavyks įgyvendinti planus ir siekius. Kadangi šiuolaikinės verslo valdymo sistemos ir tam tikriems verslo procesams (pvz., gamybai) skirti kompiuteriniai įrankiai apdoroja milžiniškus kiekius informacijos ir net gali viską stebėti realiu laiku, jie tampa nepakeičiamomis sėkmės sudedamosiomis dalimis. Viena iš tokių programų Microsoft Dynamics NAV (Navision) – universalus, lankstus ir naujausius standartus atitinkantis įrankis, skirtas verslo procesų valdymui nuo A iki Ž. Pažiūrėkime į šį įrankį atidžiau ir apžvelkime jo privalumus.

Auginkite savo verslą su inovacijų pagalba

Niekam nesvetimas faktas, kad lyderiaujantis verslas privalo būti ir inovacijų šalininkas. Jeigu tinkamu metu nepasinaudojama moderniausių ir pažangiųjų technologijų teikiama nauda, anksčiau nei vėliau tuo pasinaudoja konkurentai ir dėl to prastėja jūsų įmonės rezultatai.

Microsoft Dynamics NAV verslo valdymo sistema yra pritaikyta tiek smulkiam, tiek vidutiniam, tiek stambiam verslui. Tos įmonės, kurių jau netenkina turimi sprendimai arba ten, kur pajėgumų nebepakanka, galima pereiti prie jau kone trisdešimtmetį sėkmingai vystomos Dynamics NAV platformos. Ši platforma (sistema) sujungia begalę funkcionalių modulių ir dėl to gali būti pritaikoma įvairiausiose verslo srityse (gamyba, prekyba, paslaugų teikimas ir t.t.).

Moderni programinė įranga padės jums įgyvendinti strategijas ir planus, gerinti santykius su klientais, rasti butelio kaklelius gamybos procese ir išspręsti didžiąją dalį problemų, kurios galimai trukdo pakelti rezultatus į aukštesnį lygį. Rinkos tyrimai atskleidžia, kad nemaža dalis verslų paprasčiausiai vengia diegti inovacijas ir dėl to bendri jų nuostoliai siekia šimtus milijonų per metus. Pasirinkę tinkamus skaitmeninius įrankius galėsite iš trūkumo ir silpnybės, technologijas paversti savo verslo pranašumu.

Microsoft Dynamics NAV – rinkos lyderis su daugybe funkcijų

Jeigu neturite pakankamai pajėgaus verslo procesų valdymo sprendimo, paprasčiausiai mažinate savo galimybes augti ir plėstis. Microsoft Dynamics 365 Business Central (naujausia Navision versija) į vieną vietą apjungia gausybės kasdienių verslo procesų valdymą.

Pirmasis dalykas, kuris krinta į akį yra tai, jog šios sistemos naudotojo sąsaja (angl. user interface) primena Microsoft Office programas (Word, Excel ir kitas). Dėl to mokytis ja naudotis yra kiek paprasčiau ir pati programa labai vertinama profesionalų bei specialistų būtent dėl to, kad siūlo patogų funkcionalumą ir pažįstamą išdėstymą.

Microsoft Dynamics 365 Business Central gali būti įdiegiamas ir debesyje. Tokios sistemos privalumas – ją įmanoma pasiekti naudojant išmanųjį įrenginį, planšetę arba nebūtinai darbo vietoje esantį kompiuterį. Debesų kompiuterijos pagalba diegiamos sistemos versle palengvina ir daugybę kitų procesų, pavyzdžiui išorinių specialistų samdymą darbo užmokesčio apskaitos ar kitų paslaugų atlikimui.

Microsoft Dynamics NAV daugiausiai aprėpia: finansų valdymą, apskaitą, tiekimo grandinę, gamybą ir sandėliavimą, rinkodarą, pardavimus ir aptarnavimo kokybę, projektų valdymą, verslo analitiką.

  • Finansų valdymas, finansų valdymo apskaitos moduliai leidžia lengviau organizuoti pinigų srautų valdymą, vesti DU apskaitą, stebėti premijas, kitas išmokas, pateikti atitinkamas ataskaitas valstybės institucijoms ir daug daugiau.
  • Gamybos moduliai yra pritaikomi gaminimo, tiekimo, sandėliavimo bei susijusių operacijų priežiūrai. Šie moduliai padeda sklandžiau organizuoti tiekimo grandinę, paspartinti pristatymo grafikus, stebėti atsargas sandėliuose.
  • Rinkodaros, pardavimų ir aptarnavimo arba CRM modulis yra skirtas stebėti rinkodaros kampanijas, atlikti susijusius arba kryžminius pardavimus, registruoti klientų pastabas ir komentarus.
  • Projektų valdymo įrankiai leidžia efektyviau organizuoti komandinį ar individualų darbą įmonės viduje ir/ar pasitelkiant išorės specialistus.
  • Verslo analitikos įrankiai yra tai, kuo verslo valdymo sistema Microsoft Dynamics taip pat labai išsiskiria iš konkurentų. Šios funkcijos leidžia generuoti raportus ir statistiką apie kone kiekvieną procesą ir matyti stipriąsias bei silpnąsias procesų vietas.

Taip pat yra ir papildomų modulių. Kiekvienoje šalyje funkcionalumas pritaikomas prie įstatyminės bazės, o dauguma programas įdiegiančių partnerių gali pasirūpinti tuo, kad, jeigu tik yra kliento poreikis, būtų tinkamai adaptuotas arba sukurtas naujas modulis, ar įdiegtas bet kurio kito partnerio jau paruoštas sprendimas.

Kodėl verta rinktis Microsoft Dynamics?

Kaip verslo procesų valdymo sistema, Microsoft Dynamics tikrai užima pirmaujančias pozicijas rinkoje. Taip yra dėl to, jog šią sistemą lengva pritaikyti prie kiekvienos rinkos ir net kiekvieno naudotojo poreikių.

Microsoft po truputėlį į sistemą įdiegė ir kognityvaus dirbtinio intelekto sistemas, kurios geba atpažinti nuotraukas ir taip grupuoti inventorių ar kontaktus. Microsoft Flow integracija leidžia automatizuoti dar daugiau procesų nei buvo įmanoma iki šiol. Prie sistemos prisijungę naudotojai taip pat galės paprasčiau matyti ir įvertinti sau ar savo komandai priskirtas užduotis. Na, o POWER BI modulis leidžia besikeičiančius duomenis matyti realiu laiku. Tai itin svarbu gamybos ir/ar prekybos srityse, kur būtina išlaikyti optimalius rezultatus.

Na ir už viso šito slypi nepaprastas lankstumas, kiti profesionalūs įrankiai bei itin daug funkcijų, kuriomis galima užkamšyti spragas apskaitoje, finansų valdyme, tiekimo grandinėje ar kitur.

Geriausi rezultatai, kai verslo valdymo sistema (VVS) – profesionalų rankose

Nors minėjome, kad Microsoft Dynamics verslo valdymo programinę įrangą visi giria dėl patogumo naudotojui, tačiau vis tiek tenka pripažinti, kad tai – gerokai sudėtingesnė ir daugiau niuansų turinti sistema nei įprastieji Word ar Outlook, ar daugelis lietuviškų apskaitos sistemų.

Bandant įdiegti tokius sprendimus augančioje įmonėje vis tiek neišvengsite didelių išlaidų. Kad ir kaip optimalu ir patogu rinktis NAV verslo valdymo sistemą, ji geriausius rezultatus vis tiek rodys tuomet, kai atsidurs profesionalų rankose. Suderinę ilgametę patirtį su moderniausiais sprendimais jie galės maksimaliai išnaudoti šios sistemos privalumus ir suteikti jūsų įmonei užtikrintumo bei tokių kompleksinių procesų – kaip DU apskaita, buhalterinė apskaita ar personalo administravimas – valdymą.

Tad mūsų rekomendacija jums, jeigu ruošiatės tobulinti savo IT sistemas, atnaujinti turimus verslo valdymo įrankius arba įdiegti visiškai naują sprendimą – kreipkitės į tokias paslaugas  siūlančius profesionalus, kurie galėtų administruoti ir išpildyti poreikius naudodami būtent tą įrangą. Taip išvengsite nuostolių ar papildomų išlaidų, kurie(-os) atsiranda dėl to, jog užtrunka, iki kol sistema paruošiama naudojimui ir vartotojai įgauna visas žinias apie pritaikymą.