Verslas nuolat ieško kelių, kaip optimizuoti savo veiklą, mažinti išlaidas, didinti pajamas. Kaip ir visada, tam tikrose srityse reikia daryti kompromisus, kad dėl išlaidų mažinimo ir veiklos optimizavimo nenukentėtų paslaugų ar prekių kokybė. Tačiau, kaip yra su įmonės  apskaitos tvarkymu? Juk tai kelia tam tikrus iššūkius ir gali pareikalauti nemenkų investicijų, jeigu buhalteris ar jų komanda dirba įmonės viduje. Dažnas sprendimas siekiant sumažinti sąnaudas ir optimizuoti veiklą – pasirenkamos profesionalios buhalterinės apskaitos paslaugos. Kuo jos naudingos ir kodėl verslams naudinga apsvarstyti tokią galimybę – apžvelgsime šiame straipsnyje!

Kartais visiškai neapsimoka steigti darbo vietą

Kol nepatenka į darbdavio rolę, žmonės dažnai net neįsivaizduoja, kad darbo vietos steigimas ir jos išlaikymas yra brangus “malonumas”. Jeigu siekiama, kad į vietą atėjęs darbuotojas(-a) neštų maksimalią naudą, reikalinga tinkama darbuotojų atranka, taip pat lėšos ir laikas.  Ir tai nėra garantijų, kad pavyks pritraukti tinkamą kandidatą. Ar smulkiai, jaunai įmonei tikrai apsimoka investuoti, kad darytų atranką apskaitininko(-ės) pozicijai užimti 0,5 etato? Net ir pačiam darbuotojui tokia karjeros galimybė, ko gero, neatrodys labai patraukli.

Negana to, kad susidomėjimo iš kompetentingų profesionalų nebus daug, užimta pozicija, tikėtina, kad nesukurs daug pridėtinės vertės. Buhalterinės užduotys dažniausiai yra administracinio pobūdžio, todėl ši darbo vieta – kainuoja, bet negalima sakyti, kad uždirba.

Dažnu atveju buhalterinės apskaitos paslaugas teikianti bendrovė  pasiūlys ir reikiamą resursą įmonės apskaitos poreikiams įgyvendinti, ir tinkamą tam programą.

Garantuojama maksimali kompetencija ir dirbama su geriausiais įrankiais

Kuomet pasirinksite samdyti profesionalus, galite tikėtis pačios aukščiausios kompetencijos bei to, jog profesionalai dirbs su geriausia įranga, turės daug patirties bei galimybių įgyvendinti jūsų poreikius.

Kiekvienas žino, kad bet kurioje verslo srityje, norint gerų rezultatų, reikia turėti geriausius įrankius darbui bei patyrusius specialistus.

Mėgėjiškai vedama apskaita (pvz., su Microsoft Excel šablonais) irgi nieko gero nežada. Dėl to, kad Excel šablonai arba per Excel kurti skaičiuokliai nėra pritaikyti dirbti su dideliu duomenų kiekiu. Paprastesnės apskaitos programos taip pat neturi galimybių apskaityti duomenis per kelias ar keliolika dimensijų (pvz., padalinių, projektų, produktų ir pan.), todėl, jei verslui reikalinga analitika, kažkas turės papildomai šiuos duomenis skaičiuoti, kaupti, saugoti. Pažangios sistemos šitai užtikrina, kaip ir daugybę kitų privalumų.

Panašiai yra ir su jauno darbuotojo profesinės kompetencijos ugdymu: dažnoje įmonėje tai paliekama patyrusiems darbuotojams, kurie perduoda savo žinias ir patirtį. Kartais nutinka, kad mokytojo žinios jau yra pasenusios ar neaktualios. Dažnu atveju darbuotojui reikia mokytis ne tik iš esamų darbuotojų, bet ir skaityti aktualius teisės aktus, lankyti seminarus, specializuotus kursus ir pan.

Apskaitos paslaugų bendrovių darbuotojai dažnai dirba su keleto skirtingų veiklų ir dydžių klientais, todėl įgauna labai įvairios praktinės patirties ir visada ją gali pritaikyti naujiems klientams. Didesnėse įmonėse taip pat vyksta patirties apsikeitimas tarp darbuotojų, kai jie dalinasi savo žiniomis su kolegomis, visada gali jų paklausti, iškilus bet kokiems apskaitos, mokesčių klausimams. Be abejo, tokių bendrovių darbuotojai nuolat lanko seminarus, mokymus ir gilina savo profesines žinias bei kompetencijas.

Dažnu atveju, išorinės profesionalios apskaitos paslaugos atliekamos naudojant geriausią įrangą ir pažabojant pilną jos potencialą. Tai reiškia tikslias ataskaitas, optimizuotą išlaidų skaičiavimą, laiku ir efektyviai atliekamą apskaitą. Būtent pastarasis punktas turėtų būti vertas jūsų dėmesio. Dažnai nutinka, kad įmonė siekia sutaupyti, sukuria pusės etato nesiekiančią buhalterio darbo vietą arba atsakomybę užkrauna kokiam nors administracinį darbą dirbančiam asmeniui. Tai lemia, kad ataskaitos, mokėjimai ir dokumentai labai vėluoja, dėl ko prastėja santykis su tiekėjais, auga darbuotojų nepasitenkinimas ir t.t.. Profesionalios buhalterinės apskaitos paslaugos padeda viso to išvengti.

Apskaitos paslaugos gali spręsti kompleksines problemas

Daug kas galvoja, jog pasirinkus buhalterines paslaugas išorėje, bus gaunama labai ribota nauda. Tačiau iš tiesų, buhalterinės apskaitos paslaugos ir kai kurios jas atliekančios įmonės gali apimti daug platesnį paslaugų spektrą ir pasiūlyti daug daugiau, negu galima pagalvoti.

Apskaitos, finansų ir IT sričių profesionalų komanda “BPO House” gali verslui pasiūlyti šias paslaugas:

  • DU apskaita – atlyginimų skaičiavimas, užtikrinant konfidencialumą, naudojant pažangiausią programinę įrangą (Microsoft Dynamics Business Central (Navision), BSS ERP, Vikarina, Rivilė ir kt.). Darbo užmokestis gali būti skaičiuojamas tiek pagal suminę, tiek pagal nesuminę darbo  laiko apskaitą.
  • Dokumentų tvarkymas personalo srityje – automatizavus tam tikrų procesų valdymą, galima tiksliau ir paprasčiau atlikti tokias užduotis, kaip suminė darbo laiko apskaita. Naudojant technologinius sprendimus, lengvai tvarkomos net ir sudėtingos personalo apskaitos užduotys. Su teisinių partnerių pagalba paruošiami teisiškai stipresni dokumentai, sutartys pagal poreikį.
  • Konsultacijos verslui – ne tik buhalterinės apskaitos paslaugos, tačiau ir finansų vadovo paslauga, kuri leidžia įmonei gauti įžvalgas bei naudą savo finansų valdymo srityje, pritraukti papildomą finansavimą. BPO House atlieka ir verslo analitiką, kada surinkti ir tinkamai pateikti duomenys padeda priimti efektyvesnius bei savalaikius sprendimus bei rasti butelio kakliukus arba silpnąsias įmonės vietas. Duomenys gali būti surenkami ir realiu laiku, apjungti iš skirtingų sistemų ar duomenų šaltinių naudojant POWER BI įrankį.

Universalūs ir kompleksiniai sprendimai verslui – padedama pasirinkti geriausius skaitmeninius įrankius darbui, duomenų apsikeitimo metodus, optimizuojant bendrą procesų visumą bei randant galimybes, kaip patobulinti kiekvieną smulkmeną, kuri galėtų sumažinti išlaidas ir padidinti gaunamą naudą. Kompleksinių verslo sprendimų pagalba galima apsieiti be papildomų investicijų į IT sistemų palaikymą arba jas žymiai sumažinti!